Nyíregyházi SzC Széchenyi István Közgazdasági, Informatikai Szakgimnáziuma és Kollégiuma

Erasmus+ projekt: Útlevél a jövőbe

erasmusIskolánk az európai közösség 3 iskolájával egy 24 hónapos Erasmus+ európai uniós projekten "Passport to the Future" címmel fog dolgozni, amely 2016. szeptember 1-én kezdődött és 2018. augusztus 30-ig tart. A projekt partnerek az Európai Unió különböző országainak iskolái: Görögország, Olaszország és Lengyelország. 

"Passport to the Future" 4 különböző ország 4 különböző iskola együttműködési projektje, amely 13 diákot fog összehozni a részt vevő országokból és a legalább 13 diákot a fogadó országból. A profilok változatosságának célja, hogy létrehozzon olyan dinamikus tanulási környezetet, amely gyakorlatba átülteti a kultúrák közötti kommunikációt. Kétféle tevékenységet terveztünk: nemzetközit és hazait. A nemzetközi tevékenység mind a diákok mind a tanárok számára szemináriumokat jelent különböző témákban. Ezeket a szemináriumokat profi szakemberek illetve szakértők tartják, valamint a diákok csoportokban is fognak dolgozni és részt vesznek különböző műhelymunkákban, ahol kipróbálhatják készségeiket és képességeiket. Emellett nagyon fontos hangsúlyozni az angol nyelv és informatikai készségek tanulását és gyakoroltatását. A legfontosabb ’produktum’ amit az iskolák ebben a projektben létrehoznak az a „Job Guide”(Szakmai Kalauz). Ezt a tanárok, a diákok és a szakemberek által megvalósult projektet a Job Guide-ban írjuk le és foglaljuk össze, amellyel azt tervezzük, hogy közzétesszük a partnerség végén, és a tanárok illetve más európai iskolák, helyi és nemzeti hatóságok rendelkezésére bocsájtjuk. Ez a projekt jó hatással lehet nem csak az iskolai munka minőségére, hanem egy új iskolai image-et hozna létre, mely megerősíti a helyi közösség szerepét és hatását. Arra számítunk, hogy a közös munka következtében jelentősen változik majd a diákokat hozzáállása a tanuláshoz, és megértik azokat a munkaerő-piacon felmerülő problémákat, amelyeken az európai társadalom ma keresztülmegy. A projekt-alkotók egy félig vidéki környezetben és másodlagos gazdasági jelentőségű városokban élnek és középiskoláikban dolgoznak. Ennek következtében, a diákoknak szembe kell nézniük a nehéz gazdasági helyzettel, amelyben a munkanélküliség, a társadalmi kirekesztés és a háztartások alacsony jövedelme az normális kockázat. A korai iskolaelhagyás, a munkanélküliség és a bevándorlás a globális problémák közé tartoznak, mind az összes partner ezen problémák által sújtott területen él és dolgozik. A fiatalok küzdenek, hogy munkát találjanak, és oly gyakran úgy döntenek, hogy félbehagyják tanulmányikat, mert nem találják a kapcsolatot a közép- és felsőfokú oktatásban tanultak és a munkaerő piaci valóság között. Az igazi probléma az, hogy a diákjaink nem minden esetben sikeresek a tanulmányaikban, de hogy később munkát kapjanak, ahhoz idegen nyelvek és a számítógépes ismeretek szükségesek. A probléma az is, hogy a diploma megszerzése után, sok fiatal számára nincs munkahely, és nincs garancia arra, hogy még a legjobb döntések és a kemény munka kifizetődik-e valaha. Az oktatás azonban lehet az útlevél a jövőbe, és éppen ezért neveztük a projektet "Passport to the Future"-nek. Az iskola tanáraként ezeken a hátrányos helyzetű területeken, egy olyan nemzedékkel dolgunk, amely azt hallja, hogy meg kell próbálni, és mindig a legjobbat nyújtani, de valóban el tudjuk-e őket juttatni egy a sikeresebb jövőbe? A projektünkben utat szeretnénk mutatni és lehetőleg útlevelet adni a jövőhöz. A fő célja a projektnek, hogy kezelje a lemorzsolódási arányt mind középiskolás és egyetemi szinten, kiterjessze az oktatási kínálatot annak érdekében, hogy a hallgatókat valódi szakmai ismeretekekkel lássák el, hogy támogassák az idegen nyelvek és az informatikai készségek elsajátítását, melyek szükségesek az európai munkaerőpiacon, valamint segítsen a diákoknak fejleszteni a szociális készségeket, mely a globális, nemzetközi és helyi közösség fejlesztésére irányul.


Telefonszámunk:
(70) 1995 667


Adója 1%-át ajánlja fel iskolánk alapítványának:
Széchenyi 75 Alapítvány, Nyíregyháza
19210094-1-15

Aktuális osztályórarendek 2018/19-es tanév

Iskolai teljes órarend PDF formátumban