Nyíregyházi SzC Széchenyi István Közgazdasági, Informatikai Szakgimnáziuma és Kollégiuma

Határtalanul! pályázatot nyert a 10.A osztály

2017. február 28-án a romániai (Csíkszereda) Joannes Kajoni Szakközépiskola partnerségével beadott Határtalanul! pályázatunk elnyerte a magyar állam támogatását és teljes mértékben megvalósíthatónak ítélte.

 

A magyar és a határon túli iskolák közgazdasági témában működnek együtt, így célunk a gazdasági és pénzügyi nevelés tudatosítása, a tanulók ismerjék fel saját felelősségüket az értékteremtő munka, a javakkal való ésszerű gazdálkodás, a pénz világa és a fogyasztás területén. A fakultatív programokon szeretnénk az Erdélyből érkezőknek bemutatni Nyíregyházát és fővárosunkat, Budapestet, a magyar történelmet, földrajzot és kultúrát a diákok nemzeti identitástudatának megerősítése érdekében.

Határtalanul előkészítő óra 2017.09.21.
Előadók: Kolonics Edit és Kubik József iskolánk történelem szakos tanárai

Az előkészítő órán a következő témákat ismerték meg a projekt résztvevői:
- Trianoni békeszerződés és következményei
- Demográfiai adatok Erdély és Csíkszereda vonatkozásában
- A határon túli magyarság mai helyzete
- Erdélyi magyar vonatkozású műemlékek

IMG 3332IMG 3338


Telefonszámunk:
(70) 1995 667


Adója 1%-át ajánlja fel iskolánk alapítványának:
Széchenyi 75 Alapítvány, Nyíregyháza
19210094-1-15

Aktuális osztályórarendek 2018/19-es tanév

Iskolai teljes órarend PDF formátumban