Nyíregyházi SzC Széchenyi István Közgazdasági, Informatikai Szakgimnáziuma és Kollégiuma

OSZTV döntőbe jutott 3 tanulónk

A Pénzügyi-számviteli ügyintéző (OKJ 54 344 01) szakképesítés országos szakmai tanulmányi versenye az adott szakképesítés szakmai és vizsgakövetelményeiben meghatározott kompetenciák versenyhelyzetben való mérését célozzák.

 

Iskolánkban 2018. január 30-án megrendezésre került az OSZTV iskolai válogató versenye, melyen 12 fő vett részt az 5/13A, valamint a 2/14A osztály tanulói közül. Négy versenyfeladatban mérettek meg: Könyvelés számítógépen, Számvitel, Vállalkozásfinanszírozás és Szakmai idegen nyelv. A 12 tanulóból 8-an teljesítették minden versenyfeladatból a szükséges 75 %-ot, így továbbjutottak az elődöntőbe.

Az elődöntő megrendezésére 2018. március 13-án került sor, ahol Gazdálkodási feladatok ellátása versenyfeladatból központi írásbeli, valamint Számítógépes könyvelés és analitika készítése versenyfeladatból központi gyakorlati feladatsort oldottak meg a diákok. Ezen időpontra mindenki elkészítette az NGM útmutató alapján előírt esettanulmányt is. A 8 tanulóból 3-an minden versenyfeladatból elérték a 75 %-os követelményt, így bejutottak az országos döntőbe.

A döntő 2018. április 9-12. között kerül megrendezésre Siófokon, ahol négy napon keresztül teljesítik a versenyfeladatokat: Esettanulmány bemutatása projektismeretek mérésével, Pénzügyi feladatok írásbeli, Könyvvezetés és beszámolókészítés írásbeli, valamint Adózási feladatok szóbeli.

Továbbjutatott tanulóink: Bagdi Gergő, Bodnár Beatrix, Karpacsev-Iliev Márk 5/13A.

Felkészítő tanáraik: Lázár Istvánné, Kovács Beáta, Kócsákné Nagy Krisztina, Lévai Csilla, Huriné Verdes Tímea

Gratulálunk a döntőbe jutott tanulóknak és sok sikert kívánunk nekik a döntőre!


Telefonszámunk:
(70) 1995 667


Adója 1%-át ajánlja fel iskolánk alapítványának:
Széchenyi 75 Alapítvány, Nyíregyháza
19210094-1-15

Aktuális osztályórarendek 2018/19-es tanév

Iskolai teljes órarend PDF formátumban